GIT Consult

DATA ANALYTIK – OBLAST SECURITY – junior/medior

DATA ANALYTIK - OBLAST SECURITY - junior/medior Publikováno: 18.03.2021

Tuto roli obsazujeme pro brněnskou pobočku mezinárodní SW společnosti, která se zaměřuje na vývoj a podporu telekomunikačních SW produktů.

Náplň práce

Co budete mít v této pozici na starosti:
· analýzu big data ze síťového provozu zákazníků
· detekci abnormalit v mobilní síti (např. útoky spammerů), jejich analýzu a interpretaci
· podporu mobilním operátorům s lokalizací a identifikací a prevencí různých hrozeb spamu a dalších útoků
· čistění dat a jejich předpřipravení (data wrangling), explorativní analýza, statistická analýza
· podílení se na machine learning, data mining, text mining v různých jazycích
· vizualizace dat, prezentace zjištění klientům, komunikace s klientem o možných vylepšeních bezpečnosti sítí
· odkrývat aktivity organizovaných skupin spammerů a fraudsterů
· prozkoumání nových fraud technik a návrh algoritmů pro jejich detekci a prevenci
· práce s datovými sadami z mobilní komunikace na OS Linux, R-Studio, Big Data nástroji (Kafka, Spark, ElasticSearch), nástroji pro Data science a ML (NumPy, SciPy, MLlib)

Požadavky

Požadavky:
· VŠ vzdělání (statistika, matematika, IT)
· znalost STATISTICKÉ ANALÝZY DAT
· znalost PYTHONU (případně Bash skriptů)
· uživatelská znalost OS LINUX
· povědomí o machine learning, data mining
· komunikace v AJ na úrovni B2
· orientace v R-studio, případně dalších statistických nástrojích
· praxe v podobné oblasti (data science)
Výhodou jsou:
· znalost jazyků C++, Java
· znalost sítí a síťových protokolů, nástrojů pro analýzu síťového provozu
· zkušenosti z oblasti Security
· zkušenosti s Big data (Kafka, Spark, ElasticSearch)

Nabízíme

Nabízíme:
· atraktivní finanční ohodnocení - dle zkušeností
· zázemí zahraniční společnosti
· nadstandardní benefity:
· 5 týdnů dovolené (po 5. odpracovaném roce - 6 týdnů)
· příspěvky penzijní a/nebo životní pojištění (1500,-),
· stravenky, příspěvky na sportovní a relaxační aktivity

Místo výkonu
Brno
Kontaktní osoba
Marcela Slováková