GIT Consult

5 tipů na dovolenou pro personalisty

5 tipů na dovolenou pro personalisty

 

Náplň práce většiny personalistů je komunikace. A to komunikace s lidmi. Někteří pak mají potřebu si na dovolené od lidí odpočinout, odejít do divočiny, vypnout internet a být sami. Pokud vás nebaví přecpané pláže Bulharska a ani se nechcete prodírat davy u Eiffelovy věže a chcete si jednoduše odpočinout, utéci tradičním starostem a především všem lidem, pak pro vás máme 5 tipů na ideální dovolenou, kde vás zaručeně nikdo rušit nebude!

 

1. Netradiční dovolená u moře

pláž

Pronajměte si soukromý ostrov v karibiku!

Rádi trávíte volno v teple u moře, na pláži, s koktejlem v jedné ruce a knihou v druhé? Nebaví vás ale platit za lehátka, řešit  kam si dát ručník nebo kdo zůstane u věcí a kdo půjde do vody? Řešení je jednoduché. Zahrajte si na Robinsona a pronajměte si soukromý ostrov! Od velké exotiky a drahých sídel v Karibiku, kde vám jídlo budou připravovat kuchaři s Michelinskou hvězdou, až po malé bungalovy, soukromé pláže a cenově dostupné ostrůvky v Chorvatsku, kde nenajdete internetové připojení ale ani elektřinu a teplou vodu.  Volba je jen na vás. 

 

2. Historické památky

Opuštěné městečko Balestrino

Opuštěné městečko Balestrino | zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Balestrino

Navštěvujete během dovolené památky a historická města? Ta bývají obvykle okupována hordami turistů a desítkami prodeje chtivých místních. Naopak je tomu v opuštěném městě Balestrino v severní Itálii. Historické městečko, opuštěné svými obyvateli a poničené častými otřesy půdy i časem přímo vyzývá k osamělé dovolené.  

 

 

 

3. Turistika

Mount Everest

Mount Everest

Máte raději přírodu, než města a pláže? Co takhle vysokohorská turistika? Víte, že za slušnou sumičku si můžete zaplatit výstup na nejvyšší horu světa. Cena je určována dle výšky a náročnosti výstupu, nebo i strany, ze které se na vrchol vydáváte. I když na horu nepolezete vyloženě sami, pravděpodobně si tak budete v některých situacích připadat. 

 

 

 

 

 

4. Za zážitkem

Město Pripjať

Město Pripjať

Možná byste raději zvolili nějakou zážitkovou turistiku. Načerpat atmosféru klidu a opuštěnosti? Kde to půjde lépe než v nechvalně slavném areálu Černobylu. Některé cestovní agentury nabízejí možnost projít se po opuštěném městě Pripjať s průvodcem (nebo i bez něj). Do ruky dostanete Geiger-Müllerův počítač, na sebe pláštěnku a hurá na prohlídku.

 

 

 

5. Za humny

Rybaření a houbaření je nejlevnější varianta při které můžete být sami.

Pokud byste přeci jen raději zůstali před českými hranicemi a neutráceli za dovolenou částku rovnající se celé vaší hypotéce, máme pro vás tip přímo na míru. Po celé české republice se dají pronajmout chaty či menší chatky, často na samotě a připojení k internetu je kolísavé. Pro dokonalé využití samoty pak doporučujeme chodit pravidelně rybařit či houbařit.

 

 

 

 

 

Zajímají vás další naše aktivity? Sledujte naše sociální sítě!

GIT facebook účet       GIT linkedin účet       GIT twitter účet

 

Hledáte zaměstnance? Kontaktujte nás?

www.gitisit.cz