GIT Consult

Agentura není STRAŠÁK

Když nastoupím do zaměstnání přes personální agenturu, tak mi bude agentura pravidelně strhávat nějakou částku ze mzdy?
Budou mě nutit vzít nějakou pozici a ještě jim za to budu muset zaplatit?

Tak s takovými otázkami se setkáváme poměrně pravidelně. Jak je to tedy doopravdy?

Pokud vás zaujme pozice, kterou inzeruje personální agentura, tak se rozhodně nebojte přihlásit. Personální agentuře neplatíte za pohovor. Neplatíte jí ani za to, že vám pomůže k vytoužené práci u zaměstnavatele, kterého jste si vybrali, ani vám nebude strhávat peníze ze mzdy.  Odměnu za vaše obsazení si personální agentura vyřeší s daným zaměstnavatelem, takže vy se nemáte čeho obávat a naopak z toho můžete vytěžit.

Jaké pro mě může mít výhody hledat práci přes personálku? Vždyť je to jen další pohovor navíc v náborovém procesu?

Není!

Je to byznys, kde klientem je zaměstnavatel a dodavatelem je personálka. Takže věřte, že konzultanti z personální agentury udělají maximum pro to, aby vám práci našli. Konzultant vám poradí co třeba vylepšit nebo upravit v životopise. Jak se připravit na pohovor u klienta a bude vaším rádcem v průběhu celého výběrového řízení. 

Proč tu tedy agentury jsou? Vždyť si zaměstnance můžou firmy hledat vlastními zdroji a mají na to oddělení.

Pokud se zaměstnavatel obrátí na personální agenturu, většinou potřebuje pomoct s obsazením pozice, na kterou se nehlásí kandidáti, je velmi náročná, hodně odborná a nebo je prostě jen zahlcen velkým objemem jiné práce a tuto činnost raději outsourcuje.

Hlavní náplní personálky je právě vyhledávání lidí a proto má specialisty, kteří se zabývají pouze touto činností. Konzultanti v agentuře neřeší procesy a administrativu spojenou s životním cyklem zaměstnance (nepočítáme-li ty konzultanty, kteří se starají o agenturní zaměstnance, ale o tom zase jindy). Plně se věnují vyhledávání, tzv. searchi, využívají různé databáze, prohledávají sociální sítě, mají kontakty v oborových profesních skupinách a širokou síť kontaktů. Jednoduše jejich hlavní náplní práce, na rozdíl od personalistů, kteří mají na starosti nábor, je hledání, hledání a zase hledání.

V čem mi tedy může personální agentura pomoct?

Tak konkrétně ta naše funguje takhle:
Když přijdete na pohovor do GIT, hlásíte se sice na konkrétní pozici, ale pokud konzultant ví, že se můžete hodit i na jinou pozici, kterou třeba obsazují kolegové, může vám ji také nabídnout. Pozice spolu pravidelně na poradách probíráme.
Známe trh práce, víme, co je pro daného klienta a konkrétní pozici zásadní. A v souhrnu, který spolu s Vaším životopisem personalistům zasíláme, nejlépe vystihneme Vaše schopnosti a praxi pro danou pozici. Také máme možnost Vás, s Vaším souhlasem, prezentovat ve více firmách.

Když to náhodou neklapne, neškrtneme vás! Budeme s vámi pracovat dál a uděláme maximum pro to, abyste práci našli. Je to byznys – vzpomínáte? 😊

Pracujeme se všemi kandidáty. Pokud se tedy hodíte na pozici, na kterou se nám hlásíte, Váš životopis se určitě dostane do rukou personalisty. 
Možná už jste zažili, že poslat životopis do některých společností, je jako poslat jej do Černé díry, nikdy se nikdo neozve. To u nás nehrozí – pro některé personalisty jsme jejich noční můrou (ale sami říkají, že v tom pozitivním smyslu slova) a neustále urgujeme informace a zpětné vazby, abychom Vám mohli co nejdřív říct, jestli jste se líbili nebo zda postupujete do dalšího kola.

Známe naše klienty a hledáme pro ně takové kandidáty, kteří zapadnou do jejich firemní kultury.

To pro vás znamená, že když už vás budeme do firmy nabízet, věříme, že se tam hodíte a bude se vám v dané společnosti líbit.

Která oblast je pro konzultanty nejtěžší?

Obecně asi hledání odborníků a specialistů do IT. Tady platí jedno pravidlo – ajťáci se chtějí bavit s někým, kdo jim rozumí a mluví stejnou řečí. To se u nás děje a vyplácí se nám to. Kolegové, kteří hledají obsazují IT pozice, oboru rozumí a mají za sebou i praktické zkušenosti.

 

Pokud si pro hledání práce vyberete nás, věříme, že si odnesete pozitivní dojmy a práci najdete. Těšíme se na Vás!

Váš tým GIT

 

Autorky: Lucia Stopková, Anna Knotková

 

Zajímají vás další naše aktivity? Sledujte naše sociální sítě!

GIT facebook účet       GIT linkedin účet       GIT twitter účet

 

Hledáte nové pracovní příležitosti? Podívejte se na naše aktuální pozice?

www.gitisit.cz