Konfigurační manažer

schedule

Full-time

location_on

Praha

face

Lucia Vanderpool

Popis zaměstnavatele

Naším klientem je privátní a investiční banka.

Náplň práce

- Jako konfigurační manažer budete mít klíčovou roli ve strategickém rozvoji a údržbě konfigurační databáze CMDB
- Vaší hlavní pracovní náplní bude implementace změn v této databázi, pracovat budete s nástrojem JIRA
- Zodpovědnost za návaznost konfigurační databáze na jednotlivé procesy, a to včetně rozvoje a správy datového modelu a konfiguračních položek (CI)
- Budete udržovat CMDB v udržitelném stavu pro audity a interní potřeby
- Budete podporovat kolegy napříč celým IT, ať už se jedná o infrastrukturu, aplikační správce, vývojáře, analytiky, architekty nebo projektové managery. Ti všichni budou rádi, když jim budete pomáhat v intencích svojí zodpovědnosti
- Budete nositelem znalostí konfiguračního managementu a poskytovat školení týmu ohledně správného používání CMDB a důležitosti udržování aktuálních dat

Požadavky

- Znalost ITSM a konfiguračního managementu
- Minimálně 3 roky praxe v oblasti konfiguračního řízení
- Odborné znalosti nástrojů jako JIRA, ServiceNow nebo dalších relevantních nástrojů pro správu konfigurace
- Zkušenosti s implementací a správou konfigurační databáze (CMDB)
- Znalosti datových modelů a procesů spojených s konfiguračním řízením
- Schopnost navrhovat a implementovat efektivní datové modely
- Certifikace v oblasti konfiguračního řízení (např. ITIL Configuration Management)
- Dokončené kurzy nebo školení související s konfiguračním managementem
- Zkušenosti s přípravou a úspěšným absolvováním auditů konfigurační databáze
- Schopnost udržovat CMDB v souladu s normami a předpisy
- Kritické myšlení a schopnost přicházet s nápady na zlepšení konfigurační správy
- Proaktivní přístup k identifikaci a řešení potenciálních problémů
- Analytické dovednosti se schopností převést obchodní potřeby do funkčních požadavků
- Výborné vyjednávací, komunikační a prezentační dovednosti
- Schopnost vést společné porady napříč IT a byznysem
- Výbornou češtinu (slovenštinu) a pokročilou angličtinu

Nabízíme

- Zajímavé finanční ohodnocení a roční bonus
- Flexibilní pracovní dobu a možnost home office (3 dny onsite / 2 dny Home Office)
- Týden dovolené navíc + 5 sick days + 5 dní osobního volna
- Možnost investovat do produktů společnosti, nový zaměstnanecký produkt dlouhodobého investování s příspěvkem firmy až do výše 20 000,- Kč/rok
- Příspěvek 10 000 Kč/rok do Cafetérie
- Příspěvek na prevenci a zdravotní péči 10 000 Kč/rok
- Restaurace s kavárnou, fitko v budově, jóga na terase, Multisport karta, možnost zapojit se do sportovních týmů (fotbal, hokej, kolo, běh, beach volejbal)
- Teambuildingy, firemní akce např. Dny zdraví, Family day, sportovní hry, každý druhý čtvrtek po práci drink s kolegy, menší akce pořádané kolegy, divadla, přednášky

Sem nahrajte soubory Procházet soubory...
Are you sure you want to delete this file?