SLUŽBY

Agenturní zaměstnávání

Škálujte svůj byznys bez navýšení
headcountu

Škálujte své personální potřeby s agenturními zaměstnanci. Dočasné přidělení zaměstnance neboli agenturní zaměstnávání efektivně řeší výkyvy v potřebách vašeho byznysu. Pomůžeme vám překonat nanadálé změny v personálních potřebách aniž byste museli přijímat nové kmenové zaměstnance.

Agenturní zaměstnávání je personální řešení, které vám umožní:

naše specializace

Obory agenturního zaměstnávání

 • administrátoři smluv
 • zpracování/zadávání dat
 • asistentky
 • projektové asistentky
 • recepční
 • operátor call centra
 • pracovník zákaznické podpory
 • komunikace, marketing, PR
 • sales (obchodní zástupce, sales manager, product manager)
 • HR (recruiteři, specialisti)
 • finance (účetní, controlling, atd.)
 • testeři
 • helpdesk
 • vývojáři
 • databázoví specialisté
 • management & consulting
 • security odborníci

Potřebujete agenturní zaměstnance?

Pomůžeme vám! Převezmeme povinnosti zaměstnavatele a dodáme vám agenturní pracovníky. Kontaktujte nás nebo nám nechte zprávu a my se vám ozveme ASAP.

jak procesujeme

Agenturní zaměstnávání

01

Výběr a nábor

Zajistíme nábor agenturního zaměstnance nebo celého týmu podle vašich požadavků na profil kandidáta.

02

Legislativa

S agenturním zaměstnancem vyřídíme všechny pracovně právní náležitosti od pracovní smlouvy, přes BOZP až po zdravotní prohlídky.

03

Personální agenda

V průběhu spolupráce vyplácíme mzdy i zaměstnanecké benefity. V případě potřeby dokážeme za zaměstnance zajistit včasnou náhradu.

“Setkat se spolu je začátek, držet spolu je pokrok, pracovat spolu je úspěch.”

Henry Ford

co je to

Agenturní zaměstnávání

Agenturní zaměstnávání s GIT

Agenturní zaměstnávání neboli dočasné přidělení zaměstnance znamená úplné převzetí povinností zaměstnavatele personální agenturou. Pracovní smlouva nebo dohoda o pracovní činnosti se uzavírá mezi GIT Consult Czech s.r.o. a přiděleným zaměstnancem.

Agenturní zaměstnance firmy nejčastěji využívají v případě časově omezené potřeby navýšení pracovní síly, například na jednorázový projekt, v době skokového nárůstu zakázek nebo v případě potřeby zástupu kmenového zaměstnance.

Ať už potřebujete jednoho specialistu nebo celý tým pracovníků, veškerá personální a mzdová agenda v souladu se zákoníkem práce jde za námi, ale zároveň získáváte přiděleného zaměstnance plně pod svá křídla.

jaké jsou

Výhody agenturního zaměstnávání

Větší flexibilita

Hlavní výhodou agenturního zaměstnávání je flexibilita, se kterou můžete snadněji reagovat na měnící se požadavky trhu nebo potřeby vašeho byznysu.

Potřebujete více zaměstnanců, ale nemůžete navyšovat mzdové náklady na interní zaměstnance? Potřebujete pružně zvyšovat nebo naopak snižovat stav personálu podle aktuálního objemu práce? To jsou přesně situace, které elegantně vyřeší dočasné přidělení zaměstnanců agenturou práce.

Menší nároky na HR

S využitím agenturních zaměstnanců ušetříte spoustu práce s administrativou a personální mzdovou agendou. Ulevíme vaší mzdové účtárně a zodpovědnost za včasné odesílání mezd jde také za námi. Vy naopak snížíte administrativní zátěž a hradíte pouze jednu fakturu měsíčně.

jak funguje

Dočasné přidělení zaměstnance

Dočasné přidělení zaměstnance a legislativa

Co se týče legislativy v souvislosti s agenturním zaměstnáváním, základní podmínkou ukotvenou v paragrafu 307a zákoníku práce je, že agenturní pracovníci musí mít zajištěny srovnatelné podmínky jako kmenoví zaměstnanci společnosti. To se týká nejen odměny, ale také benefitů, stravenek nebo například i délky řádné dovolené.

V poslední době se v médiích objevilo hodně senzacechtivých článků ohledně zastřeného agenturního zaměstnávání a jiných nelegálních praktikách. My se v každém případě striktně držíme zákona o agenturním zaměstnávání. Jsme také členy Asociace poskytovatelů personálních služeb.

Pokud vás zajímají další předpisy a podmínky dočasného přidělení zaměstnance, neváhejte nás kontaktovat.

Proces spolupráce

V případě dočasného přidělení zaměstnance začínáme zajištěním celého procesu náboru a výběru agenturního zaměstnance. Po nalezení vhodného kandidáta uzavíráme pracovní smlouvu, zajišťujeme lékařskou prohlídku, ochranné pomůcky, školíme BOZP, provedeme přihlášení k zákonným odvodům a tak dále.

V samotném pracovně právním vztahu je pak na nás samozřejmě včasné vyplácení mzdy, vyřizování neschopenek, administrativa spojená s případnými úrazy a další nezbytná komunikace a personální administrativa.

Naopak v případě, že by z jakýchkoliv důvodů byla s agenturním zaměstnancem ukončena spolupráce, zajišťujeme co nejrychleji kvalitní náhradu.